#Karácsony Gergely




Puzsér: Karácsony a politikai érdekek alapján bármit feláldoz
 

Puzsér: Karácsony a politikai érdekek alapján bármit feláldoz

Sétáló Budapestet hirdetett, de autóval jár Puzsér Róbert, azonban azt komolyan gondolja, hogy ott lesz a szavazólapon, amikor főpolgármestert választanak a budapestiek. Ha valaki mégis esélyesebb lesz, mint ő, ráadásul vállalja a programja végrehajtását, visszalép. Előválasztásról hallani sem akar, rossz véleménnyel van Karácsony Gergelyről.

hvg.hu hvg.hu



Gyurcsány:
 

Gyurcsány: "Kedden kimegyünk az utcára és ott is maradunk"

Folyamatos tüntetést jelentett be Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke az Alkotmány utcába. A Sargentini-jelentés után összehívott nagy, közös baloldali demonstráció nem mozgatott meg sok embert, Gyurcsány saját becslése szerint 3-4 ezren jelenhettek meg. A hangulat is inkább lagymatag volt. Az MSZP és a Párbeszéd már az Európai Parlamenti választásra hangol.

Windisch Judit Windisch Judit



Orbán legyőzőjét a német guru terve szerint előbb főpolgármesternek kell választani
 

Orbán legyőzőjét a német guru terve szerint előbb főpolgármesternek kell választani

Voltak pozitív elemek is az ellenzék választási kampányában, ám a megmérettetés túl korán jött Heiko Kretschmer szerint. Az MSZP német kampánystratégája állítja: kellett volna még két év, hogy a Fidesztől független narratívát sikerre vigyék. Az eredmény ugyan katasztrofális lett, de Budapesten a baloldal képes volt fordítani. Innen kell indítani a visszavágást, és 2019-re le kell tisztázni a stratégiát. Mert Kretschmer szerint jövő ősszel már Orbán Viktor 2022-es kormányfő-jelölti kihívóját kell a főpolgármesteri székbe juttatni. Megszereztük a levelet, amelyben 9 tételt sorolt fel az ellenzéki siker esélyéről.

Gergely Márton - Tóth Richárd Gergely Márton - Tóth Richárd